konsultacje

Słowem wstępu…

Jak byłem mały, nie chciałem żeby ktokolwiek mi rozkazywał. Paradoksalnie odkąd otworzyłem pierwszą firmę, wiele razy myślałem o przejściu na etat właśnie dlatego, żeby ktoś powiedział mi co mam robić.

Koniec końców tego nie zrobiłem, ale momenty zawahania przychodziły wtedy gdy nie mogłem znaleźć odpowiedzi na swoje pytania – Skąd wziąć klientów do mojego biznesu? W jakim kierunku się rozwijać? Co zrobię jeśli firma upadnie?

Mimo wielu obejrzanych szkoleń i przeczytanych książek nie zawsze znajdowałem na nie odpowiedzi. Przyczyn tego zjawiska jest kilka, ale najważniejsza to fakt, że nie ma szkoleń, które pokrywają wszystkie te tematy.

Reklama, sprzedaż, tworzenie oferty, zarządzanie pracownikami, skalowanie biznesu… Zagadnień jest całe mnóstwo, a to tylko wierzchołek góry lodowej. W takim wypadku możesz wykupić szkolenia poruszające każdy ten temat z osobna albo skorzystać z wiedzy osoby, która już tę drogę przeszła.

Co zyskasz?

Podczas konsultacji będę Twoją Wikipedią biznesu. Odpowiem na wszystkie nurtujące Cię pytania, do których odpowiednio wcześniej się przygotuję, żeby jak najlepiej wykorzystać Twój czas. Czasem jedna odpowiedź potrafi otworzyć oczy na zupełnie nowe możliwości.

Najczęściej jestem pytany o to:

– Jak wybrać firmę/branżę, w którą się zaangażować?

– Jak zdobyć klientów bez dużego budżetu na reklamę?

– Jak wygrać walkę o klienta z bardziej znaną konkurencją?

– Jak maksymalnie przyśpieszyć osiągnięcie rentowności?

– Co zrobić gdy masz pomysł na biznes, ale nie masz kapitału?

– Jak zautomatyzować procesy w firmie?

– Jak zwiększyć skalę biznesu bez utraty jakości oferowanych usług?

– W co inwestować zarobione pieniądze?

– Jak wybrać właściwy kierunek rozwoju?

Powyższe pytania to tylko wierzchołek góry lodowej! Do tego poza udzieleniem odpowiedzi na nie, wspólnie przygotujemy strategię rozwoju Twojej firmy, która będzie zarówno zyskowna, jak i pozwoli Ci działać w zgodzie z samym sobą i tym samym sprawić, że prowadzenie firmy będzie prawdziwą przyjemnością!

Moje doświadczenie

Wiele informacji o mnie znajdziesz w zakładce O mnie oraz na moim Blogu. Jeżeli jednak chcesz wersję skróconą, to w wieku 19 lat nie miałem pojęcia co chcę w życiu robić. Zarabiałem głównie jako iluzjonista, a na studia poszedłem “bo wypadało”.

Mając 21 lat niemal zbankrutowałem, otwierając swój pierwszy biznes w modelu franczyzowym i sprzedając go ze stratą na poziomie kilkunastu tysięcy złotych.

Rok później sprzedaję nową firmę za blisko 100 000 zł. Posiadam również rentowną aplikację i rozpoczynam kolejny biznes.

Dwa lata później dołączam do agencji reklamowej jako współwłaściciel, kończę pisać książkę, otwieram jeszcze jedną firmę i zaczynam realizować swój pierwszy projekt deweloperski.  

Obecnie prowadzę swoje 4 firmy + 1 w drodze. Jeżeli doliczymy do tego firmy klientów, którym prowadziłem działania reklamowe, to otrzymujemy listę ponad 30 przedsiębiorstw w 9 różnych branżach. Wobec tego istnieje ogromna szansa, że mogę pomóc również Tobie!

 

Dla kogo?

Około połowa moich rozmówców to osoby, które stawiają swoje pierwsze kroki w biznesie lub przymierzają się do otworzenia nowej firmy. Wiek nie ma tutaj znaczenia – rozmawiam zarówno z tymi, którzy jeszcze przygotowują się do matury, jak i z tymi, którzy na studniówce bawili się do hitów Lady Pank czy Budki Suflera.

Drugą połowę stanowią osoby, które mają już fundamenty swojego biznesu, ale nie wiedzą jak go skalować. Jak pokazuje życie, na pewnym etapie zwiększanie budżetu reklamowego o 100%, przynosi zwiększenie obrotu jedynie o 10-20%. Jak sterować swoim statkiem, żeby wypłynąć na szerokie wody, ale jednocześnie nie dać się zatopić? To jest właśnie temat na osobną rozmowę!

Jak się zapisać?

Krok 1. – Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące konsultacji, napisz do mnie pod adres damian@sztuka-biznesu.pl. Nie chcę żebyś czuł jakąkolwiek presję czy miał żałować wydanych pieniędzy. Gdy odpowiem na Twoje wątpliwości i dalej będziesz chciał ze mną porozmawiać, przejdziemy do kroku nr 2.

Krok 2. – Wchodzisz w zakładkę Wiedza i wybierasz Konsultację biznesową.

Krok 3. – Na maila otrzymujesz dostęp do mojego kalendarza. Po wybraniu daty i godziny konsultacji, wypełniasz dołączony brief, w którym pytam Cię o kluczowe kwestie dotyczące Twojego biznesu oraz czego oczekujesz po rozmowie ze mną.

Krok 4. – Analizuję Twoje zgłoszenie pod kątem tego czy i jak jestem w stanie Ci pomóc. Jeśli jestem w 100% pewny, że będziesz zadowolony z przebiegu konsultacji, wysyłam Ci maila z potwierdzeniem i fakturą. Jeśli mam wątpliwości, mówię Ci o nich i rezygnujesz z konsultacji lub szukamy innych rozwiązań. W takiej sytuacji oczywiście zwracam Ci 100% pieniędzy.

Krok 5. – W wybranym dniu i godzinie dzwonię do Ciebie i przez okrągłe 60 minut omawiamy poruszone przez Ciebie kwestie.

Cena

Z reguły tego typu konsultacje są stosunkowo drogie i zakres ich cen waha się od 500 zł do nawet 10 000 zł za godzinę porady. Ja jednak chcę pomóc jak największej ilości osób i na ten moment cena za 60-minutową rozmowę wynosi tylko 100 zł brutto.

Dlaczego tak mało?

Przyznam otwarcie, że taka forma współpracy jest dla mnie nowością. Dotychczas wszystkich konsultacji udzielałem nieodpłatnie. Zresztą, nawet nie uważałem tego za ‘konsultację’. Jednak pozytywna opinia moich rozmówców skłoniła mnie do otworzenia się na nowe możliwości.

Do tego nie jest to moja główna działalność, a raczej pasja. Przyznam, że największą frajdę sprawia mi budowanie firm od zera do momentu pierwszych zauważalnych zysków. Stąd też ilość projektów, w które się angażuję.

I właśnie z racji tych projektów, którymi się zajmuję, na konsultacje chcę przeznaczać nie więcej niż 10-15 godzin tygodniowo. Gdy kalendarz będzie się zapełniał, cena zacznie stopniowo rosnąć. Dlatego też teraz otrzymujesz pełnowartościowy produkt w cenie, która już nigdy się nie powtórzy.

Zachęcam Cię do działania jak najszybciej. Nie chodzi mi nawet o wspomniany wzrost ceny, ale o to, że Twój czas jest znacznie cenniejszy. Każdy dzień bez podjętego działania, to dzień dłużej do osiągnięcia sukcesu.